- У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав: частина 3, статті 11. Закону України «Про судоустрії і статус суддів» -

вівторок, 10 січня 2017 р.

ПРОТИПРАВНА ЗАБОРОНА ВІДЕОФІКСАЦІЇ - ПІДСТАВА ДЛЯ ВІДВОДУ

Протиправна заборона відеофіксації - підстава для відводу 

Якщо суддя без наявних на те підстав (або з порушенням процесуального порядку) забороняє відеофіксацію судового процесу - обов`язково заявляйте відвід.
 У разі відмови, в подальшому, - виграєте справу у Європейському суді з прав людини з посиланням на сумніви у об`єктивності та неупередженості суду. 

Згідно практики Європейського суду з прав людини публічність судового розгляду захищає сторони у справі від таємного здійснення правосуддя поза контролем громадськості; вона також є одним із засобів підтримання довіри до судів як вищої, так і нижчої ланки. Унаочнюючи процес здійснення правосуддя, публічність сприяє досягненню мети п. 1 ст. 6 Конвенції, тобто забезпеченню права на справедливий суд як одного з основоположних принципів демократичного суспільства (див. рішення у справах «Претто та інші проти Італії» від 8 грудня 1983 р., заява No 7984/77, п. 21; та «Аксен проти Німеччини» від 8 грудня 1983 р., заява No 8273/78, п. 25).



Немає коментарів:

Дописати коментар

- Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Стаття 81. Цивільного кодексу України -